NE ARAMIŞTINIZ?

5.Ufka Yolculuk Sınavı Sonuçlanmıştır.

Cennete Giden Yolda Size Dostluk Eden Organizasyon

Tüm Türkiye'de & 75 Ülkede Ufka Yolculuk

Tüm Türkiye'yi, online olarak ise tüm dünyayı kapsayan en büyük sivil yarışma organizasyonu. Dünyanın 75 ülkesinden, yurdumuzun tüm illerinden, 900'e yakın ilçeden, yüzlerce cezaevinden toplam 892 bin kayıtlı yarışmacı.

75 Ülkede Online Katılım

588.404

Kişi kayıt yaptırdı

Ufka Yolculuk Birbirinden Değerli Ödüller

Birincilere

2 Umre + 2500TL veya 2 Dosta Yolculuk + 2500TL veya 9000TL

İkincilere

2 Umre + 1500TL veya 2 Dosta Yolculuk + 1500TL veya 8.000TL

Üçüncülere

2 Umre + 500TL veya 2 Dosta Yolculuk + 500TL veya 7.000TL

4.-10.
Olanlara

Apple iPad Air 16GB 9,7” Wi-Fi

Büyük Ödüller

Onlarca dereceye giren yarışmacılarımıza Umre ödülü veriliyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlemiş olduğumuz yarışmalarda, onlarca kişiye Umre ödülü verildi.
Ufka Yolculuk
Ufka Yolculuk

Dünya Çapında Bir Yarışma Ufka Yolculuk

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları

Okuma alışkanlığının istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak, Ufka Yolculuk organizasyonunun en büyük amacıdır.

Hatıra Defteri

Merkez caminin yanındaki eskilerde adı kıraathane, şimdilerde ise kahvehane olan yere gelip geçen belki okur diye yarışma kitabını hediye bırakmıştım. Birisi hediye kitabı almış, okuyup yarışmaya da müracaat etmiş. İdeal insan, son peygamberi (sav) okumak ne güzel. İlkokul öğrencileri de girdiler sınava; peygamber efendimizle (sav) ilgili hiç unutamayacakları bir anıları ve her zaman okuyabilecekleri sahih ve güzel bir kaynak kitapları oldu. Allah (cc) bizleri, alemlere rahmet, en güzel örnek, ideal insan sevgili peygamberimizi sevip, tanıyıp, onun güzel ahlakını hayatımıza tatbik ederek Rıza-ı İlahi’yi kazanan, cennette peygamberine komşu olan kullarından kılsın.

Yusuf T.

Kaybedeni olmayan yarışma derken kastettiğinizi kitabı okuduktan sonra anladım. Umreye inşallah seneye, ya da diğer yarışmalar vesilesiyle de gidebilirim ancak kitaptan öğrendiğim bilgileri ömür boyu saklayacağımdan, gideceğim yere siyer bilgisiyle bir sıfır önde gideceğimden asıl kazandığım birincilik bu oldu. Allah sınavda emeği geçen herkesten razı olsun. Bize en sevgiliyi (s.a.v) tanıttınız.

İrem Sena B.

Sonuncu olmak ile birinci olmak arasında hiç fark yok.. Her yanlış kalıcı bir bilgi öğretti elhamdülillah, bu yarışmada yaptığım yanlışlar, en anlamlı ve güzel yanlışlardı. Ufka yolculuk ile ufka yolculuğumuz devam etsin inşallah.

Hilye N.

Gerçekten hayatımın en verimli, yoğun, heyecanlı günleri oldu yarışmaya hazırlandığım günler. Okul derslerim bile ikinci sırada kaldı yarışma süresince. Ve kitabı ezberledim diyebilirim. Hele yarışmadan önceki gün uyuyamadım ve sabaha kadar elimde notlarla gezip durdum. Bu çok farklı bir heyecan ve bize bu heyecanı yaşattığınız için çok teşekkürler. Böyle başka bir organizasyon yok çünkü.

Kübra H.
Ufka Yolculuğun yeni yarışması başlıyor